לוח פעילות ואירועים

 

הודעה חשובה:

בעקבות שינוי תקשורתי שאנו מכינים לקהילה, נא להיכנס לפייסבוק שלנו ולעשות לייק

זה הזמן להצטרף לקהילה כחברים חדשים או לחדש את החברות כדי לחזק את שורותינו ולאפשר לנו להגדיל את הפעילות ולתרום ברמת השרון וסביבותיה.

דמי החבר לשנת תש"פ      יחיד:     550  ₪      משפחה:  800 ₪

                                                גמלאי:  450 ₪      משפחת גמלאים:  650 ₪

20971ImageFile2

תפילות קבלת שבת מתקיימות  מדי שישי בשעה 18:00.

אנו עוברים תקופה לא קלה בחודשים האחרונים, אך יש ניצני התאוששות – מבחינת בית הכנסת, חזרנו בשבוע שעבר לחגוג טקסי בר מצווה וההרגשה נהדרת, חגיגית מתמיד.

גם הקהילה הנפלאה שלנו החלה להתייצב בבית הכנסת לקבלות שבת. נהדר ומחמם את הלב לראות שוב את החברים הוותיקים אחרי נתק כה ארוך.

נשמח לראות אנשים נוספים שיצטרפו אלינו לקבלות השבת בימי שישי בערב. (נערכות בהתאם להנחיות משרד הבריאות)

 

עיח

שבת 2

 

שבת 3

 

כאשר אתה דוחף את השער הכבד של בית הכנסת ביום שישי בערב, אתה נכנס אל היקום של השבת; שבו, כפי שכותב אברהם השל, אנו משאירים "את עולם הבריאה כדי להיכנס לבריאת העולם". אתם תשאירו את הדאגות הרחק מאחורי הדלת. לאט לאט תניחו לעצמכם לקסם הקסום והמתוק של קרני השמש השוקעת, שנתפסו בחלונות הזכוכית הענקיות .

הנרות יוארו כדי לסמן את הזמן החדש, זה של קדושת הרגע שנותן בפני השכן שלך ניצוץ אחר.

כל אחד יביא את דבריו או את שתיקתו, את פטפוטו או את שיריו לביטוי הקהילה. גדולים וקטנים, צעירים וזקנים ירכיבו את הסימפוניה הזאת של רגע, שהיא בכל פעם אותו הדבר ובכל פעם שונה.

יחצממ

חילופי מילה או חיוך, חלון פתוח על הרוחניות, עולים למפגש של שבת אשר מאיר את דרכנו.  זה זמן להשעות את המירוץ שלך לרגע,  כדי להפוך את החיים ליפים יותר.

 

67145034_10156480739168596_377548202506715136_n

בשבתות, ובימי חול,  נערכים טקסי בר/בת מצווה במהלך תפילת השחרית ומנחה. נא להתעדכן על פי לוח הפעילות.

ניחוט

חברי הקהילה ילידי החודש שמעוניינים לחגוג בקידוש החגיגי (לאחר הסגר)   מוזמנים

render_image

נא לפנות לגבי דותן טלפון 050-8802688

 

השבת הראשונה בכל חודש הוכרזה כשבת קהילתית. חברי קהילה המעוניינים להשתתף בתפילה ולעלות לתורה, יתבקשו להודיע לרב מראש על מנת שיהיה ניתן להיערך, בשיתוף משפחת בר/בת המצווה.

 נשמח שתעשו לנו לייק

בדף הפייסבוק של הקהילה

  https://www.facebook.com/darchei.noam.il

 

לוח פעילות חודשי

 

.

 

 

חודש אוקטובר 2021

םפםן

 

 

45אענד'3

קהילה יקרה,

השנה היו לנו הישגים גדולים, למרות שאנו עוברים תקופה לא פשוטה. הצלחנו לארגן את תפילות ראש השנה, יום כיפור וסוכות למרות התקנות המגבילות את מספר המתפללים. כל התפילות שודרו בלייב, בהצלחה רבה, עם נוכחות משמעותית של מעל 11,000 כניסות.

למרות החששות, האווירה היתה אינטימית ונעימה וההנאה היתה מרובה. אני רוצה להודות לרב אלי לוין ולשיר שחק על ניהול התפילה והחזנות.

השנה, לראשונה, קיימנו מניין שני ביום כיפור בשכונת מורשה בניהולו של הרב מתן פלד ואני שמחה לבשר שיש כבר בקשות למניין שלישי בשנה הבאה. תודה לרב מתן פלד ותודה על הסיוע לשרון גילאי דותן.

כמו כן, היה לנו שיתוף פעולה פורה עם מגוונים ואירחנו בסוכתנו את הקאדי ד"ר איאד זחאלקה לשיחה מרתקת. תודה גדולה לרב אלי לוין, לדן קינן ממגוונים ולחבר המועצה עידן למדן.

222

גולת הכותרת של שנה זו היא ההזמנה שקיבלנו מעירית רמת השרון להוביל את ההקפות השניות השוויוניות בפארק הנצח. מדובר בהישג ארצי יוצא דופן בחשיבותו, ואנו מקווים שזוהי רק תחילתה של מסורת ארוכת שנים.

תודה גדולה לח"כ הרב גלעד קריב שכיבד אותנו בנוכחותו, תודה גדולה לראש העיר אבי גרובר, לחבר המועצה דני לביא, לאריק רוטמן ולשרון גילאי דותן (הכה מוכשרת! בסגירת קצוות). וכמובן תודה ענקית לרב אלי לוין שניצח על הכל בכישרון גדול.

 

עוד תודות לחברים שעזרו במהלך החודש האחרון:

ירון הורוויץ בקריאה מהתורה.

חזי ביליק בנגינה בהקפות ובניהול תפילה בבית בלב.

מרסל פרומניק על תכנון והובלת בניית הסוכה, ולכל מי שהגיע לעזור.

 

כולי תקווה כי נחזור לשנה רגילה ומשעממת, נטולת חולי ובידודים.

בריאות איתנה לכולכם.

 

שלכם, אילנה

 

 

אני מזכירה כי זו העת לשלם את דמי החבר, אשר מאפשרים לנו לקיים את חיי קהילת דרכי נעם.

חברים יקרים, אנא חדשו חברותכם לשנת תשפ"ב

זה הזמן להצטרף לקהילה כחברים חדשים או לחדש את החברות כדי לחזק את שורותינו ולאפשר לנו להגדיל את הפעילות ולתרום ברמת השרון וסביבותיה.

דמי החבר לשנת תשפ"ב יחיד: 550 ₪ משפחה: 800 ₪

גמלאי יחיד: 450 ₪ משפחת גמלאים: 650 ₪ 

1

בת מצווה

 

המעונינים להצטרף לקבוצת ההודעות של הקהילה אנא הפעילו את הקישור

https://chat.whatsapp.com/HnKgjLhhMMQI8exYIoRRnv

 

הרב 2

דבר הרב:

 

שלום חברות וחברי הקהילה

 

תקופת אחרי החגים נפתחה רשמית במוצאי שמחת תורה

 

השנה היו שני ארועים משמעותיים בחגי תשרי: הראשון הוא שבשיתוף פעולה עם מגוונים רמת השרון אירחנו בסוכת השלום בבית הכנסת את הקאדי ד"ר איאד זחאלקה  ואת דן כנען ממגוונים ויחד דיברנו על סובלנות על שלום ועל יחס לדת האחרת. מקהלת דרכי נעם בניצוחו של יוסי זייפרט הנעימה את הערב בשירים ישראלים מרגשים.

בבבב

והארוע השני  היה במוצאי שמחת תורה כשנתבקשנו להוביל ההקפות השוויוניות שאירגנה העיריה בפארק הנצח. יחד עם כליזמרים וחברי קהילה נכבדי ציבור ותושבי רמת השרון רקדנו עם התורה והראינו כי יש דרך אחרת שונה מזו האורתודוקסית  לציין ולחגוג את יהדותנו.

 

חודש אוקטובר שלפנינו הוא חודש נטול חגים . וטוב שכך. נחזור לשגרה.

 

אנחנו מבקשים להזכיר לכם שפרויקט הגינה הקהילתית עדיין לא יצא לדרך ומי שרוצה לקחת חלק פעיל בהקמה ובאחזקה מתבקש ליצור קשר עם אילנה או איתי

 

כמו כן על מנת לעודד משפחות צעירות לבוא בקבלת שבת ולהיות פנויים לשעה רגועה של תפילה  שירה וקדושה- מידי שבועיים נצי בבית הכנסת פעילות חוויתית ויצירתית לילדים כך שההורים יתפנו לשבת בראש שקט בתפילה פרטים לגבי המועדים יפורסמו בהמשך.

 

ספר בראשית בו נפתח בקריאה בשבת הקרובה הוא ספר מרתק על מיתוסים על שינוי בתכנית האלוהית, על אבות ואמהות האומה והיחסים ביניהם. (ספוילר קטן- יחסים לא ממש אידיאליים)

 

בואו להיות עימנו בקבלות השבת.

 

להתראות בדרכי נעם

 

הרב ד"ר אלי לוין

 

 

המעונינים להצטרף לקבוצת ההודעות של הקהילה אנא הפעילו את הקישור

 

https://chat.whatsapp.com/HnKgjLhhMMQI8exYIoRRnv

 

 

 

פעילויות בקהילה

מדי יום א' בשעה 20:30 מתקיימת פגישה של מקהלת דרכי נעם בניצוחו של יוסי זייפרט. כל המעונינים לשיר מוזמנים להצטרף!

מדי יום רביעי בשעה 18:00 – שעור בר מצווה – כל הילדים והילדות שטקס בר מצווה שלהם מתקיים עד סוף דצמבר 2021 מוזמנים להשתתף בשעור שמתקיים בבית הכנסת. אם לא קיבלתם הזמנה נא לפנות לקרין מגן בטלפון 050-7955992

 

מדי יום שישי בשעה 18:00 מתקיימת תפילת קבלת שבת – כולכם מוזמנים

 

 

 

תרומות:

קרן גמילות חסדים: צימרמן רותי, מנשה דבי, אבי ומיכל שריר, ירון הורוויץ, עינת ואמיר אברהם, משפחת מטס לכבוד בר מצווה של עליה מטס.

 

תרומה כללית:  שרון אפרתי לכבוד בר מצווה של מתן נובהרי, מרכוס נתנאל וטלי, דניאלה פולק לכבוד בר מצווה של ארי פולק, אבשלום ותרצה אפטר לכבוד בר מצווה של עומר שפר, משפחת מטס לכבוד בר מצווה של אליה מטס, דורית ביוס.

קרן בניין: גדליהו שלף לכבוד בר מצווה של אדם שלף, דן מלר, נעה יגור לכבוד עומר יגור, אורה ברגמן לכבוד עמית ברגמן

תרומה לטיפול בגינה: שריר אבי ומיכל.

קרן דוכיפת: אור זיו לכבוד בר מצווה של עומר שפר, יזהר אריאלי לכבוד יואב אריאלי, שמואל נובהרי לכבוד מתן נובהרי

קרן יער דרכי נועם – יזהר אריאלי לכבוד יואב אריאלי, ימית  אריאלי לכבוד יואב אריאלי,

קרן הרב: חגית ואהוד פרסקי

 

 

 

המעונינים לתרום לקהילה – ניתן להעביר או בהעברה בנקאית לבנק דיסקונט – 11 , סניף 125, חשבון 144908 לפקודת הקהילה ליהדות מתקדמת ברמת השרון (על מנת להוציא קבלה אנו שלחו לנו העתק מההעברה הבנקאית ותקבלו במייל צילום של הקבלה שננפיק), ניתן גם לשים צ'קים בתיבת הדואר של בית הכנסת או בבית שלי (כ"ט בנובמבר 9, רמת השרון).

 

תמונות מאירועי הקהילה תמצאו באתר הקהילה 'דרכי נעם' (עמוד: גלריה) ובדף הפייסבוק של הקהילה – נשמח שתעשו לנו לייק

https://www.facebook.com/darchei.noam.il

 

 

 

להזכירכם כי לקהילה  אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודה, כך שעל תרומות מעל ל-190 ₪ ניתן לקבל החזר מס בגובה 35% מהיקף התרומה.