לוח פעילות ואירועים

 

 

הודעה חשובה:

בעקבות שינוי תקשורתי שאנו מכינים לקהילה, נא להיכנס לפייסבוק שלנו ולעשות לייק

זה הזמן להצטרף לקהילה כחברים חדשים או לחדש את החברות כדי לחזק את שורותינו ולאפשר לנו להגדיל את הפעילות ולתרום ברמת השרון וסביבותיה.

דמי החבר לשנת תש"פ      יחיד:     550  ₪      משפחה:  800 ₪

                                                גמלאי:  450 ₪      משפחת גמלאים:  650 ₪

20971ImageFile2

תפילות קבלת שבת מתקיימות מדי שישי בשעה 17:30.

 

עיח

 

כאשר אתה דוחף את השער הכבד של בית הכנסת ביום שישי בערב, אתה נכנס אל היקום של השבת; שבו, כפי שכותב אברהם השל, אנו משאירים "את עולם הבריאה כדי להיכנס לבריאת העולם". אתם תשאירו את הדאגות הרחק מאחורי הדלת. לאט לאט תניחו לעצמכם לקסם הקסום והמתוק של קרני השמש השוקעת, שנתפסו בחלונות הזכוכית הענקיות .

הנרות יוארו כדי לסמן את הזמן החדש, זה של קדושת הרגע שנותן בפני השכן שלך ניצוץ אחר.

כל אחד יביא את דבריו או את שתיקתו, את פטפוטו או את שיריו לביטוי הקהילה. גדולים וקטנים, צעירים וזקנים ירכיבו את הסימפוניה הזאת של רגע, שהיא בכל פעם אותו הדבר ובכל פעם שונה.

יחצממ

חילופי מילה או חיוך, חלון פתוח על הרוחניות, עולים למפגש של שבת אשר מאיר את דרכנו.  זה זמן להשעות את המירוץ שלך לרגע,  כדי להפוך את החיים ליפים יותר.

67145034_10156480739168596_377548202506715136_n

בשבתות, ובימי חול,  נערכים טקסי בר/בת מצווה במהלך תפילת השחרית ומנחה. נא להתעדכן על פי לוח הפעילות.

ניחוט

חברי הקהילה ילידי החודש שמעוניינים לחגוג בקידוש החגיגי מוזמנים

render_image

נא לפנות לגבי דותן טלפון 050-8802688

השבת הראשונה בכל חודש הוכרזה כשבת קהילתית. חברי קהילה המעוניינים להשתתף בתפילה ולעלות לתורה, יתבקשו להודיע לרב מראש על מנת שיהיה ניתן להיערך, בשיתוף משפחת בר/בת המצווה.

צלן765נשמח שתעשו לנו לייק

בדף הפייסבוק של הקהילה

  https://www.facebook.com/darchei.noam.il

 

סגור

 

 

דבר הרב

liam_bar_mitzva-290

שלום חברות וחברים

 

ימי הקורונה הללו אינם פשוטים גם "דרכי נעם". לפני כחודש וחצי  פסקה התפילה במקום וכמובן שכל ארועי בר/בת מצווה בוטלו או נדחו.

 

את כל הפעילות התרבותית ודתית העברנו ל"זום".

 

vvv

 

התקנות שהוציא משרד הבריאות לגבי   יציאה לתפילה לפי תקנה 2ב)א) ולמרחק של עד 500 מטרים ממקום המגורים או ממקום העבודה אינה רלוונטית עבורנו ונועדה כמובן לפתור את בעיותיהם  של המתפללים האורתודוקסים בלבד.

 

גם האפשרות להתפלל מחוץ לבית הכנסת ברחבת החניה  עד 19 איש אינה ישימה עבורנו מתוך התחשבות בשכנים מעבר לגדר בית הכנסת.

 

ויחד עם זאת אתמול כבר הייתה נקודת מפנה חיובית: התפילה חזרה והועברה מתוך בית הכנסת ללא נוכחותכם/ן הפיזית ושודרה בזום ואף בדף הפייסבוק שלנו.

 

למשבר הקורונה השלכות רבות  ובוודאי כלכליות גם עלינו, אולם הוא מזמן לנו גם אספקטים חיוביים:

 

כך למשל בחודשיים האחרונים ערכנו שתי פגישות זום אחת במהלך חול המועד פסח והשנhיה בתפר בין יום הזיכרון ליום העצמאות עם חברינו מקהילת "סולל" שבקנדה . היו אלה פגישות מוצלחות ומקרבות ואנחנו שוקדים בימים אלו על המפגש השלישי.

ghty

גם התפילה בערב שבת כמו גם בית המדרש מאפשר ליותר אנשים כולל חברינו השוהים בחו"ל להצטרף אלינו. זה הזמן שגם אתם תהיו שגרירי רצון טוב ותזמינו בני משפחה וחברים לחוות אתכם את התפילה או את הלימוד. הפעם לא נדרש מהם המאמץ להגיע אל בית הכנסת אלא רק להתחבר ולהיות איתנו ואתכם.

 

ב-28/5 נחגוג כולנו את ערב שבועות וסיום ספירת העומר. כנהוג אצלנו נערוך תיקון ליל שבועות כפי הנראה בזום. הפרטים ימסרו בהמשך אבל שריינו התאריך ויידעו את בני משפחותיכם וחבריכם  על כך. התכנית  נבנית בימים אלה וצפויה להיות מעניינת ומרתקת.

חלון

פרשות השבוע "אחרי מות-קדושים" מזמנות לנו את משפטי המפתח של התורה האלוהית  ובראשם: "ואהבת לרעך כמוך אני יהוה". אחרי שורת מצוות על היחסים בין אדם לחברו באה מצווה זו כמעין סיכום הכולל את כולן במילים קצרות. המשמעות היא לא רק במצווה עצמה: תאהב בשביל רעך את מה שאתה אוהב לעצמך או אל תעשה לחברך את ששנוא עליך. סיומה של המצווה לטעמי מגדיר לנו את מהותו של אלוהים. אלוהים מתגלה בתוך המצווה הזו. זוהי מהותו.

יוטעכא

ניתן בכל נושא לפנות אלי בטלפון  0522-441813

 

הרב ד"ר אלי לוין

 

 

 

בשבועות האחרונים קיימנו את כל הפעילויות באמצעות ה-ZOOM ואני מבקשת שבינתיים, תצטרפו אלינו לקבלת השבת הווירטואלית שמתקיימת בימי שישי בשעה 18:00, עליה תקבלו הודעה בקבוצת ווטסאפ (שאליה ניתן להצטרף על ידי פניה לטלי פרומניק , טלפון  052-4666691 ) וכן תהיה הודעה בפייסבוק של הקהילה (מי שעדיין לא חבר בפייסבוק – נא לעשות לייק ותהיו מעודכנים בפעילויות הקהילה).

עאעאטי

 

החל מיום שלישי ה-31.3 החל בית מדרש אותו מעביר הרב אלי לוין. נושא בית המדרש הוא מעגלי שייכות: משפחה, קהילה, עם, עולם.  ניתן להצטרף על ידי פניה לטלי פרומניק , טלפון  052-4666691

ררררר

 

במקביל התחיל גם בית מדרש בנושא גיבורות התנ"ך שמועבר על ידי לאה פייט. מדי יום ראשון בשעה 17:30. .  על ידי פנייה לטלי פרומניק , טלפון  052-4666691

כערא

 

החל מיום רביעי ה-1.4 בשעה 18:00 התחדש קורס בר המצווה. כל המעוניין לצפות נא להודיע לברק בטלפון 052-7749499.

כעאעכ

 

תמיד לרשותכם, אשמח לענות בכל שאלה בטלפון 052-5263438

 

 

 

ב-28/5 נחגוג כולנו את ערב שבועות וכנהוג אצלנו נערוך תיקון ליל שבועות.

יייי

 

האספה הכללית תתקיים – בתקווה שעד אז ניתן יהיה לפעול בבית הכנסת – במוצאי שבת ה-27.6 בשעה 20:00. כל מי שמעוניין להגיש מועמדות לוועד הקהילה מוזמן לפנות לאחד מחברי הועד הנוכחי.

יחלךף

 

 

 

 

 

השתתפות בצער

בבבבבב

אנו משתתפים בצערו של גיל ליינר על מותו סבתו חיה ליינר.

 

 

 

תודות:

תודה

תודה לכל מי שתרם לקמחא דפסחא – השנה העבירה הקהילה למחלקת הרווחה תלושי מזון עבור 20 משפחות נזקקות.  הועברו תלושי כי התקבלה הוראה שאין אפשרות לארגן ארגזי מזון כפי שאנו עושים מדי שנה.

קמחא-דפסחא-7

 

ברכות

איצלם

לברנדה אלוני לרגל יום הולדתה ה-80.

 

 

תרומות:

המעוניינים לתרום לקהילה –  ניתן להעביר או בהעברה בנקאית לבנק דיסקונט – 11 , סניף 125, חשבון 144908 לפקודת הקהילה ליהדות מתקדמת ברמת השרון (על מנת להוציא קבלה אנו שלחו לנו העתק מההעברה הבנקאית ותקבלו במייל צילום של הקבלה שננפיק), ניתן גם לשים צ'קים בתיבת הדואר של בית הכנסת או בבית שלי (כ"ט בנובמבר 9, רמת השרון).

 

————————————-

תמונות מאירועי הקהילה תמצאו באתר הקהילה 'דרכי נעם' (עמוד: גלריה) ובדף הפייסבוק של הקהילה – נשמח שתעשו לנו לייק

https://www.facebook.com/darchei.noam.il

להזכירכם כי לקהילה  אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודה, כך שעל תרומות מעל ל-190 ₪ ניתן לקבל החזר מס בגובה 35% מהיקף התרומה.