לוח פעילות ואירועים

 

הודעה חשובה:

בעקבות שינוי תקשורתי שאנו מכינים לקהילה, נא להיכנס לפייסבוק שלנו ולעשות לייק

זה הזמן להצטרף לקהילה כחברים חדשים או לחדש את החברות כדי לחזק את שורותינו ולאפשר לנו להגדיל את הפעילות ולתרום ברמת השרון וסביבותיה.

דמי החבר לשנת תש"פ      יחיד:     550  ₪      משפחה:  800 ₪

                                                גמלאי:  450 ₪      משפחת גמלאים:  650 ₪

20971ImageFile2

תפילות קבלת שבת מתקיימות ( לאחר הסגר) מדי שישי בשעה 18:00.

אנו עוברים תקופה לא קלה בחודשים האחרונים, אך יש ניצני התאוששות – מבחינת בית הכנסת, חזרנו בשבוע שעבר לחגוג טקסי בר מצווה וההרגשה נהדרת, חגיגית מתמיד.

גם הקהילה הנפלאה שלנו החלה להתייצב בבית הכנסת לקבלות שבת. נהדר ומחמם את הלב לראות שוב את החברים הוותיקים אחרי נתק כה ארוך.

נשמח לראות אנשים נוספים שיצטרפו אלינו לקבלות השבת בימי שישי בערב. (נערכות בהתאם להנחיות משרד הבריאות)

 

עיח

שבת 2

 

שבת 3

 

כאשר אתה דוחף את השער הכבד של בית הכנסת ביום שישי בערב, אתה נכנס אל היקום של השבת; שבו, כפי שכותב אברהם השל, אנו משאירים "את עולם הבריאה כדי להיכנס לבריאת העולם". אתם תשאירו את הדאגות הרחק מאחורי הדלת. לאט לאט תניחו לעצמכם לקסם הקסום והמתוק של קרני השמש השוקעת, שנתפסו בחלונות הזכוכית הענקיות .

הנרות יוארו כדי לסמן את הזמן החדש, זה של קדושת הרגע שנותן בפני השכן שלך ניצוץ אחר.

כל אחד יביא את דבריו או את שתיקתו, את פטפוטו או את שיריו לביטוי הקהילה. גדולים וקטנים, צעירים וזקנים ירכיבו את הסימפוניה הזאת של רגע, שהיא בכל פעם אותו הדבר ובכל פעם שונה.

יחצממ

חילופי מילה או חיוך, חלון פתוח על הרוחניות, עולים למפגש של שבת אשר מאיר את דרכנו.  זה זמן להשעות את המירוץ שלך לרגע,  כדי להפוך את החיים ליפים יותר.

 

67145034_10156480739168596_377548202506715136_n

בשבתות, ובימי חול,  נערכים טקסי בר/בת מצווה במהלך תפילת השחרית ומנחה. נא להתעדכן על פי לוח הפעילות.

ניחוט

חברי הקהילה ילידי החודש שמעוניינים לחגוג בקידוש החגיגי (לאחר הסגר)   מוזמנים

render_image

נא לפנות לגבי דותן טלפון 050-8802688

 

השבת הראשונה בכל חודש הוכרזה כשבת קהילתית. חברי קהילה המעוניינים להשתתף בתפילה ולעלות לתורה, יתבקשו להודיע לרב מראש על מנת שיהיה ניתן להיערך, בשיתוף משפחת בר/בת המצווה.

 נשמח שתעשו לנו לייק

בדף הפייסבוק של הקהילה

  https://www.facebook.com/darchei.noam.il

 

לוח פעילות חודשי

 

חברים ואוהדים יקרים,

בשעה טובה אנו מחדשים את התפילות וטקסי בר מצווה בבית הכנסת שלנו כמובן בהתאם להנחיות העדכניות של משרד הבריאות.

במהלך תפילת יום שישי האחרונה החלטנו לעשות משאל לגבי שעת ההתחלה של קבלת שעת – רוב קטן של המשתתפים במשאל (26 איש) הכריע כי שעת ההתחלה תהיה 18:00. תודה רבה לגיל ליינר שניסח וכתב את המשאל הממוחשב.

מקווה לראות אתכם בבבית הכנסת או בשידורי זום שיימשכו לטובת החברים שאינם יכולים להגיע.

הנה שעות הטקסים שיתקיימו בימים הקרובים:

17

3/11    איתי חסדאי      17.30                    אלי ובני

5/11    יונתן ליפסטר    18:00                      בני

6/11    אלון אלמוסני    10.00                     אלי וליאור

6/11    איתמר קליין    12.30                      אלי ובני

6/11    רועי שחם       14.30                        בני

7/11    אורי רווה      09.30                         אלי ובני

7/11    דן שגיב        12.30                        אלי ובני

7/11   תום משולם   16.00                        בני

והעיקר – שימרו על בריאותכם

 

אילנה דותן

 

הרב

דברי הרב:

אתמול ציינו את יום פטירתה של רחל אימנו ו-25 שנים להרצחו של ראש הממשלה ושר הבטחון יצחק רבין.

הרצח של רבין מזמין אותנו שנה שנה לשיח לחשיבה להתבוננות ולעשיה לתיקון  השסעים בחברה הישראלית ולומר מעל כל במה את דבריו האחרונים בעצרת ההיא: האלימות היא כרסום יסוד הדמוקרטיה. 

יום פטירתה של רחל  מזמן לנו קריאה בנבואת הנחמה של ירמיהו הנביא: כֹּה אָמַר יְהוָה, קוֹל בְּרָמָה נִשְׁמָע נְהִי בְּכִי תַמְרוּרִים רָחֵל, מְבַכָּה עַל-בָּנֶיהָ; מֵאֲנָה לְהִנָּחֵם עַל-בָּנֶיהָ, כִּי אֵינֶנּוּ. כֹּה אָמַר יְהוָה, מִנְעִי קוֹלֵךְ מִבֶּכִי, וְעֵינַיִךְ, מִדִּמְעָה  כִּי יֵשׁ שָׂכָר לִפְעֻלָּתֵךְ נְאֻם-יְהוָה, וְשָׁבוּ מֵאֶרֶץ אוֹיֵב. וְיֵשׁ-תִּקְוָה לְאַחֲרִיתֵךְ, נְאֻם-יְהוָה; וְשָׁבוּ בָנִים, לִגְבוּלָם.  

אבל קשה מאד להיות מנוחמים לאחרית הימים כשהמציאות הקשה טופחת על פנינו. לא ,אינני מתכוון לקורונה, לשחיתות ,לפגיעה במוסדות השלטון האמונים על ערכי הדמוקרטיה והצדק. אני מתכוון למה שקרה במוסדות הלאומים לאחרונה.  אני מבקש להביא בפניכם מעט מהדברים שכתב מנכ"ל התנועה הרפורמית הרב גלעד קריב:

תוצאות הבחירות לקונגרס הציוני בארה"ב ובמדינות נוספות ותוצאות הבחירות לכנסת המשפיעות על הייצוג של המפלגות הישראליות יצרו מלכתחילה מציאות פוליטית מורכבת בעבור התנועה שלנו והתנועה הקונסרבטיבית ובעבור המחנה הליברלי-פרוגרסיבי במוסדות הלאומיים, שבמסגרתה השיגו מפלגות הימין והתנועות האורתודוכסיות רוב קטן. ההתמודדות של רשימה חרדית מובהקת בבחירות לקונגרס בארה"ב והצלחתה העצימו את החשש מציר פוליטי שאחת ממטרותיו המוצהרות היא דחיקת רגלי התנועות במוסדות הלאומיים. תיאור מקיף של המציאות הפוליטית עמה התמודדנו מופיע בכתבה הנרחבת באתר וואלה – https://news.walla.co.il/item/3394242. ניתוח מעניין של ההשתתפות החרדית בהסתדרות הציונית מתוך נקודת מבט חרדית מופיע בכתבה הבאה באתר כיכר השבת: https://www.kikar.co.il/377186.html.

ביום שישי שעבר כשלו מאמצינו לייצר גוש חוסם שיאפשר לנו למנוע השתלטות של גוש ימין-חרדים על הנהגת הקרן הקיימת לישראל. תנועות הימין והאורתודוכסיה חתמו על הסכם שהבטיח להם את תפקידי ההנהגה המרכזיים בקרן הקיימת לישראל ובהסתדרות הציונית. באופן שאולי אינו מפתיע, הסכם זה חתר מפורשות סביב הנוהג במוסדות הלאומיים לייצר קואליציות רחבות ולייצר מנגנונים של איזונים ובלמים בין התנועות והמפלגות. 

עם פרסום ההסכם ובמהלך השבוע האחרון כולו ניהלנו קרב פוליטי משמעותי במטרה לבלום את אישור ההסכם במתכונת בה נחתם. קרב זה התמקד שהפעלת לחץ על הארגונים הציוניים השותפים למוסדות הלאומים שנמנעים כל השנים מהשתתפות בהצבעות הפוליטיות ובנושא המינויים ובהפעלת לחץ על המפלגות הישראליות ולשכת ראש הממשלה. לחץ זה התבסס בראש וראשונה על קמפיין משמעותי ברחבי העולם היהודי ובהנעת קהלים גדולים להפעלת לחץ על הארגונים הציוניים. במהלך השבוע לחץ זה נשא פרי והוביל את הארגונים להבהיר כי הם לא יתמכו בהסכם במתכונתו המקורית. שעות אחדות לפני נעילת הקונגרס הגענו יחד עם שותפינו ועם כלל התנועות והמפלגות להסכם כולל שהכניס שינויים מהותיים בהסכם המקורי של הימין והחרדים. שינויים אלו לא הפכו על פניה את העובדה שבחמש השנים הקרובות נציגי הימין יעמדו בראש הקרן הקיימת וההסתדרות הציונית, אך הם יצרו מחדש מנגנונים של איזון ובקרה, העצימו מאד את תחומי האחריות המופקדים בידינו ובידי שותפנו למחנה הליברלי והגנו על אינטרסים חיוניים של התנועה ושותפיה. 

 

דווקא כעת, נדרשת מאיתנו יציאה מהאפטיות והצטרפות לקהילה היוצרת סביבה יהודית וישראלית שוויונית ליברלית הומניסטית למשפחותינו . בתקווה לחידוש התפילות החל משבוע הבא (במתכונת של 10 מתפללים) ובתקוה לימים בריאים ושלווים.

הרב אלי לוין

 

קהילת דרכי נעם משתתפת בצערם של רות ועידן למדן וכל המשפחה על פטירתו הפתאומית של נחום ז"ל. נחום  היה מהחברים התומכים והנלהבים של הקהילה. נרגיש בחסרונו!

 

תרומות לחודשים ספטמבר אוקטובר:

לקרן דוכיפת: הרואינקר ליאורה לכבוד בר המצווה של איילון שמעוני, עינת פרוסט לכבוד בת מצווה של גלי פרוסט.

לתרומה כללית: פנחס זמירה, עידן למדן, רחל ויעקב אלעד, ארגו אחזקות 2000, בית תפילה ישראלית, משפחת סגול לכבוד בר מצווה של גיא לכיש סגול, חברת למד בע"מ, תרומה לכבוד בר מצווה של גיא לכיש סגול, תרומה לכבוד בר מצווה של סהר וקס, משפחת פיירשטיין לכבוד בר מצווה של איתן פיירשטיין.

לקרן בניין: הרב אמי וגרי פרלין, שוורץ ארנון ויונת.

לקרן הרב: עדנה ויחזקאל ביליק, Goren Monti Ferrari Foundation

לקרן גמילות חסדים: סופר תמר ורוני, אברהם אמיר ועינת, רותי צימרמן, שריר אבי ומיכל, מיכל הלחמי, אתי סמואל, ביליק עדנה ויחזקאל, לילך נוימן זמיר, ירון הורוויץ.

לקרן יער דרכי נעם: משפחת דה סוואן לכבוד בר מצווה של יהונתן דה סוואן, דויד פרוסט לכבוד בת מצווה של גלי פרוסט, אופיר זיו לכבוד בר מצווה של פלג זיו, עמית זיו לכבוד בר מצווה של פלג זיו, רות דה סואן לכבוד בר מצווה של יהונתן דה סואן.

תרומה לתחזוקת גינה: מיכל ואבי שריר

 

 

תמונות מאירועי הקהילה תמצאו באתר הקהילה 'דרכי נעם' (עמוד: גלריה) ובדף הפייסבוק של הקהילה – נשמח שתעשו לנו לייק

https://www.facebook.com/darchei.noam.il

 

עזרו לנו להמשיך לקיים יהדות ליברלית ושוויונית ברמת השרון

מגיפת הקורונה פגעה קשות במקורות ההכנסה של קהילת דרכי נעם. כעת יותר מתמיד אנו זקוקים לעזרה של קהל תומכינו כדי להמשיך ולהתקיים!

 

בהעדר מימון ממשלתי לבתי כנסת שאינם אורתודוכסים, כל תרומה מסייעת לנו! 

להזכירכם כי לקהילה  אישור מס הכנסה לעניין תרומות לפי סעיף 46 לפקודה, כך שעל תרומות מעל ל-190 ₪ ניתן לקבל החזר מס בגובה 35% מהיקף התרומה.