הרב ד"ר אלי לוין

16

עעעחלחל

עלינו לשבח 55         היו זמנים……

הרב 56

כרב רפורמי , ד"ר אלי לוין מייצג אורח חיים של קהילה דתית ליברלית, שבמרכזה בית כנסת וקהילה. הוא בעל רקע עשיר בתרבות ישראל, וחולק תחושת שליחות ציבורית וחזון לשינוי סדר היום החברתי והתרבותי במדינת ישראל בתחום חופש הדת.

היטצתךפ

liam_bar_mitzva-89

(צילום: עמית אופק)

אלי נולד בתל-אביב לשרה ושמואל ז"ל. הבית הישראלי בו גדל התנהל בדרך חילונית-ציונית, ואלי הטמיע ערכים של שלום, שוויון, צדקה וצדק כבר בילדותו. לאחר סיום לימודיו התיכוניים במגמה ביולוגית, התגייס לצבא. שימש מדריך קצינים ולאחר מכן שרת ביחידה מובחרת. במהלך שרותו פרצה מלחמת לבנון ועם סיומה הועלה לדרגת סרן. את שירותו במילואים סיים לפני כעשר שנים בדרגת רב-סרן.

נ49

(כאן הרב אלי עורך סדר פסח במחלקה הסעודית ב'בית בלב')

לאחר שרותו הצבאי החל ללמוד רפואה, מתוך רצון להקל על סבלו של החולה ומתוך סקרנות אינסופית בגוף האנושי. עם סיום לימודיו באוניברסיטת תל-אביב בשנת 1989 הוסמך כרופא שיניים.

נ44

בשנת 1999, בעת טיול עם משפחתו בווילס (בריטניה), הגיע לראשונה לבית כנסת רפורמי. היה זה ערב יום הכיפורים והצירוף של חדש עם תפילה מסורתית, דברי שירה והגות השזורים בתפילה השוויוניות וקבלת הפנים הלבבית והחמה בקהילה שלא הכירה אותו קודם לכן, עוררו בו התרוממות רוח וחיזקו בו את ההכרה במסורת ובתרבות המשותפת, גורל משותף ומודעות להיותנו חוליה בשרשרת הדורות של העם היהודי. הייתה זו נקודת מפנה בחייו.

ו8ן

DSC_3737

באותה שנה, נפגש לראשונה עם הרב פרופ' יהוידע עמיר, מתוך תחושת שליחות להצטרף למנהיגות היהודית, המוכנה להתחייב ליהדות פתוחה ורבת פנים. בסוף שנת 1999 חבר לקהילת "נתן-יה". מאז הפעיל מידי שנה ביום הכיפורים, בית כנסת רפורמי בשכונת רמת פולג – מקום מגוריו – ושימש כמנחה וכשליח ציבור, לסירוגין.

הרב 4902

(צלם שמוליק חזן)

במקביל לעבודתו, החל ללמוד באוניברסיטת תל-אביב והשלים תואר ראשון ותואר שני בהיסטוריה של עם ישראל, בהצטיינות. במקביל למד במסגרת מכון "תמורה" –לימודי "יהדות כתרבות", והוסמך על ידם לתואר "רב חילוני". בשנת 2008 החל ללמוד לקראת הסמכה לרבנות בהיברו יוניון קולג' בירושלים, ובשנת 2013 הוסמך לרבנות. הוא משמש כרב בקהילת 'דרכי נעם' החל משנת 2013. בימים אלה הוא שוקד על השגת תואר בתנ"ך באוניברסיטת תל אביב.

אלי נשוי לתמי ואב לעמרי  יונתן  ואיתי .

הרב 24

ליד הרב פועל צוות תגבור:

בר מצווה            לך874

אוריה ברטל                                                              הרב בנימין מיניץ

liam_bar_mitzva-55                            

ליאור הסס לבון     (צילום:עמית אופק)

נ47

כתובה

הרב אלי לוין עורך טקסי חתונה אלטרנטיביים מרגשים, מרתקים ומשמחים, בארץ או בחו"ל. ברוח אהבה וכבוד.

חתונה

הטקס הרפורמי מאפשר אווירה שוויונית , כנה, נעימה ומשמעותית, בה משולבים מסורת וחדשנות. הרב אלי קשוב לרחשי לבם של בני הזוג המאושר, ומנחה את האירוע בסגנונו הלבבי, בחן ובפתיחות.

כתוב בה